Μικρορελέ PCB 2Ρ 12VDC AS115F-2Z-12D 30x16x13mm
Προσφορά -28%
η φωτογραφία είναι ενδεικτική και ενδεχομένως να διαφέρει από το τελικό προϊόν
Το μικρορελέ PCB 2Ρ 12VDC AS115F-2Z-12D είναι ένα αξιόπιστο ηλεκτρομηχανικό ρελέ πλακέτας, κατάλληλο... Δείτε περισσότερα
Από Έκπτωση -28%
    Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο
  • Κωδικός: 111-058122000
Το μικρορελέ PCB 2Ρ 12VDC AS115F-2Z-12D είναι ένα αξιόπιστο ηλεκτρομηχανικό ρελέ πλακέτας, κατάλληλο για εφαρμογές αυτοματισμού, ηλεκτρονικά κυκλώματα και συστήματα ελέγχου όπου απαιτείται ασφαλής και σταθερή μεταγωγή δύο κυκλωμάτων. Διαθέτει 2 αλλαγής επαφές (2CO / 2Z), πηνίο λειτουργίας 12V DC και συμπαγή σχεδίαση για εύκολη ενσωμάτωση σε πλακέτες PCB. Με χαμηλή κατανάλωση πηνίου, υψηλή διηλεκτρική αντοχή και μεγάλη διάρκεια ζωής, αποτελεί αξιόπιστη επιλογή για επαγγελματικές και βιομηχανικές εφαρμογές.
  • Σειρά: AS115F
  • Τύπος επαφής: 2 αλλαγής επαφές (2Z / DPDT)
  • Τάση πηνίου: 12V DC
  • Ονομαστικό φορτίο: 8A / 250VAC, 30VDC
  • Αντίσταση επαφών: ≤100mΩ (στα 1A / 6VDC)
  • Υλικό επαφών: AgSnO
  • Αντίσταση μόνωσης: ≥1000MΩ (500VDC)
  • Αντίσταση πηνίου: 360Ω ±10%
  • Τάση ενεργοποίησης (Pickup Voltage): 9VDC
  • Τάση απελευθέρωσης (Dropout Voltage): 1.2VDC
  • Κατανάλωση πηνίου: 0.4W
  • Διηλεκτρική αντοχή: 5000VAC (πηνίο-επαφές)
  • Απόσταση ερπυσμού (Creepage Distance): 10mm
  • Τρόπος τοποθέτησης: PCB
  • Διαστάσεις: 30 x 16 x 13mm