Μικρορελέ PCB 1Ρ 12VDC AS115F-1Z-12D 30x16x13mm
Προσφορά -28%
η φωτογραφία είναι ενδεικτική και ενδεχομένως να διαφέρει από το τελικό προϊόν
Το μικρορελέ PCB 1Ρ 12VDC AS115F-1Z-12D είναι ένα αξιόπιστο ηλεκτρομηχανικό ρελέ πλακέτας, ιδανικό γ... Δείτε περισσότερα
Από Έκπτωση -28%
    Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο
  • Κωδικός: 111-045122000
Το μικρορελέ PCB 1Ρ 12VDC AS115F-1Z-12D είναι ένα αξιόπιστο ηλεκτρομηχανικό ρελέ πλακέτας, ιδανικό για εφαρμογές αυτοματισμού, ηλεκτρονικά κυκλώματα και συστήματα ελέγχου όπου απαιτείται ασφαλής και σταθερή μεταγωγή φορτίων. Διαθέτει 1 αλλαγής επαφή (1CO / 1Z), πηνίο λειτουργίας 12V DC και δυνατότητα διαχείρισης φορτίου έως 16A, προσφέροντας υψηλή απόδοση σε συμπαγή σχεδίαση για εύκολη ενσωμάτωση σε PCB εφαρμογές. Με χαμηλή κατανάλωση πηνίου, υψηλή διηλεκτρική αντοχή και μεγάλη διάρκεια ζωής, αποτελεί ιδανική επιλογή για απαιτητικές ηλεκτρολογικές και βιομηχανικές εφαρμογές.
  • Σειρά: AS115F
  • Τύπος επαφής: 1 αλλαγής επαφή (1Z / SPDT)
  • Τάση πηνίου: 12V DC
  • Ονομαστικό φορτίο: 16A / 250VAC, 30VDC
  • Αντίσταση επαφών: ≤100mΩ (στα 1A / 6VDC)
  • Υλικό επαφών: AgSnO
  • Αντίσταση μόνωσης: ≥1000MΩ (500VDC)
  • Αντίσταση πηνίου: 750Ω ±10%
  • Τάση ενεργοποίησης (Pickup Voltage): 9VDC
  • Τάση απελευθέρωσης (Dropout Voltage): 1.2VDC
  • Κατανάλωση πηνίου: 0.4W
  • Διηλεκτρική αντοχή: 5000VAC (πηνίο-επαφές)
  • Απόσταση ερπυσμού (Creepage Distance): 10mm
  • Τρόπος τοποθέτησης: PCB
  • Διαστάσεις: 30 x 16 x 13mm